Malmö Stad Logotyp

Uppdaterad: 18 maj 2020

Kontaktuppgifter

Hitta till Norra Sorgenfri gymnasium

Besöksadress
Agneslundsvägen 22
212 15 Malmö

Postadress
Norra Sorgenfri gymnasium
205 80 Malmö

ANMÄLAN FRÅNVARO
Sjukanmälan är obligatorisk. Välj något av följande alternativ:

  • Kontakta mentor
  • Logga in på Dexter
  • Ring 040-684 94 42

INLOGGNING VÅRDNADSHAVARE

Logga in på Dexterlänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster




Skolledning & administration

KANSLI & ADMINISTRATION
Skolsekreterare
Ewa Werngren
073-244 27 80
ewa.werngren@malmo.se

REKTOR
Norra Sorgenfri gymnasium
Johan Ahlström
0723-53 74 82
johan.ahlstrom@malmo.se

BITRÄDANDE SEKTIONSCHEF
Sanela Rizvo
073-855 27 01
sanela.rizvo@malmo.se



BITRÄDANDE REKTOR
Språkintroduktion
Klas Peterson
0734-21 06 04
klas.peterson@malmo.se

BITRÄDANDE REKTOR
Språkintroduktion (Rönnen)
Ingela Hansson
0731-42 76 38
ingela.hansson@malmo.se

BITRÄDANDE REKTOR
Malmö Lärlingscenter 
Anna Andersson
0734-04 31 62
anna-lena.x.andersson@
malmo.se

Studie- och yrkesvägledning

Amani Hallberg
0734-02 52 94
amani.hallberg@malmo.se

Joel Granström (Rönnen)
0733-03 13 42
joel.granstrom@malmo.se

Elevhälsa

SKOLSKÖTERSKA
Lisbeth Möller
0729-63 44 49
lisbeth.moller@malmo.se

SKOLSKÖTERSKA
Viktoria Zander
073-303 17 46
viktoria.zander@malmo.se

SKOLSKÖTERSKA
Boel Ahlandsberg
0729-73 31 65
boel.ahlandsberg@malmo.se

PSYKOLOG
Elena Baliouk
0723-50 40 97
elena.baliouk@malmo.se

SKOLLÄKARE
Lisa Aulin
0732-01 55 13
lisa.aulin@malmo.se


KURATOR
Ramona Isar
0734-04 73 70
ramona.isar@malmo.se

KURATOR
Kristina Johansson
0733-01 06 97
kristina.johansson17@
malmo.se

SPECIALPEDAGOG
Susanne Johansson
0721-81 26 89
susanne.m.johansson@
malmo.se

SPECIALLÄRARE
Lizelott Löwendahl
0723-76 43 24
lizelott.lovendahl@malmo.se

Skriv till oss




Vi behöver dina personuppgifter (namn och e-post) för att kunna svara på din fråga. Läs hur Malmö stad handskas med personuppgifter, vilka bestämmelser som gäller och vilka rättigheter du har som medborgare på malmo.se/personuppgifter. * (obligatorisk)
Vi behöver dina personuppgifter (namn och e-post) för att kunna svara på din fråga. Läs hur Malmö stad handskas med personuppgifter, vilka bestämmelser som gäller och vilka rättigheter du har som medborgare på malmo.se/personuppgifter.