Malmö Stad Logotyp

Heleneholms gymnasium

Uppdaterad: 03 september 2020

Kontaktuppgifter

Hitta till Heleneholms gymnasium

Besöksadress
Munkhättegatan 1

Postadress

Heleneholms gymnasium
Munkhättegatan 1
205 80 Malmö

Reception
0729-85 17 05
heleneholmsgymnasium@malmo.se

ANMÄLAN FRÅNVARO
Sjukanmälan är obligatorisk. Välj något av följande alternativ:

  • Kontakta mentor
  • Logga in på Dexter
  • Ring 040-684 94 42

INLOGGNING VÅRDNADSHAVARE

Logga in på Dexterlänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster




Skolledning, kansli & administration

REKTOR
Johan Ahlström
0723-53 74 82
johan.ahlstrom@malmo.se

BITRÄDANDE REKTOR
IMA/Språkintroduktion
Klas Peterson
0734-21 06 04
klas.peterson@malmo.se

BITRÄDANDE REKTOR
Språkintroduktion
Ingela Hansson
0731-42 76 38
ingela.hansson@malmo.se

SEKTIONSCHEF
Sanela Rizvo
0738-55 27 01
sanela.rizvo@malmo.se

Skolsekreterare
Ewa Werngren
0732-44 27 80
ewa.werngren@malmo.se

Ekonomiassistent
Sanela Pasalic
0708-44 80 83
sanela.pasalic@malmo.se

IT-Tekniker/IKT-pedagog
Omid Tehrani
0733-87 36 10
omid.tehrani@malmo.se

Vaktmästare
Sivar Omar
072-351 83 78
sivar.shwan-omar@malmo.se

Studie- och yrkesvägledning

Amani Hallberg
0734-02 52 94
amani.hallberg@malmo.se

Joel Granström
0733-03 13 42
joel.granstrom@malmo.se

Elevhälsa

SKOLSKÖTERSKA
Lisbeth Möller

0729-63 44 49
lisbeth.moller@malmo.se

Viktoria Zander
073-303 17 46
viktoria.zander@malmo.se

PSYKOLOG
Elena Baliouk

0723-50 40 97
elena.baliouk@malmo.se

SKOLLÄKARE
Lisa Aulin
0732-01 55 13
lisa.aulin@malmo.se

KURATOR
Ramona Isar

0734-04 73 70
ramona.isar@malmo.se

Kristina Johansson
0733-01 06 97
kristina.johansson17@malmo.se

Maria Vladescu-Birgersson
0709-24 91 32
maria.vladescu-birgersson@malmo.se

SPECIALPEDAGOG
Susanne Johansson
0721-81 26 89
susanne.m.johansson@malmo.se

SPECIALLÄRARE
Lizelott Löwendahl

0723-76 43 24
lizelott.lowendahl@malmo.se

Skriv till oss




Vi behöver dina personuppgifter (namn och e-post) för att kunna svara på din fråga. Läs hur Malmö stad handskas med personuppgifter, vilka bestämmelser som gäller och vilka rättigheter du har som medborgare på malmo.se/personuppgifter. * (obligatorisk)
Vi behöver dina personuppgifter (namn och e-post) för att kunna svara på din fråga. Läs hur Malmö stad handskas med personuppgifter, vilka bestämmelser som gäller och vilka rättigheter du har som medborgare på malmo.se/personuppgifter.